Choras „Magnificat“

mob. tel. 8
618 37373,
ukmergetrejybe@kn.lcn.lt

Pro memoria Kun. Petras Tavoraitis (1924-1948-2017)

2017 metų kovo 12 dieną į Viešpaties prieglobstį iškeliavo mūsų visų mylimas ir  gerbiamas Švč. Trejybės bažnyčios kunigas Petras Tavoraitis.

Būsimasis kunigas  gimė 1924 m. rugsėjo 20 dieną Aukštaitijoje, Obelių parapijos Pakraunių kaime. Katalikiškų tradicijų šeimoje augęs Petras buvo vyriausias iš trijų sūnų. Patarnavimas Obelių Šv. Onos bažnyčioje paskatino stoti mokytis į Vytėnų saleziečių vienuolyno gimnaziją, netoli Jurbarko, kuriai vadovavo pirmasis salezietis Lietuvoje kun. Antanas Skeltys. 1944 metų rudenį P. Tavoraitis įstojo į Kauno kunigų seminariją ir 1948 metų spalio 31 dieną drauge su 37 kurso bendramoksliais Kauno Arkikatedroje Bazilikoje gavo kunigo šventimus. Pirmoji parapija, kurioje ėjo vikaro pareigas, buvo Raseiniuose, paskui dešimt metų buvo Pabaisko Švč. Trejybės bažnyčios klebonas. Ukmergės Švč. Trejybės parapijoje dirbo septyniolika metų. Kaip pats kunigas minėjo, savo darbą labai mylėjo, pareigas atlikdavo uoliai, nedejuodamas, 2018 metais būtų sukakęs septyniasdešimt metų kunigystės jubiliejus.

Ukmergės miesto ir rajono žmonių atmintyje kunigas Petras Tavoraitis išliks gerumo, ištikimos tarnystės Dievui ir žmonėms pavyzdžiu. Puikus pamokslininkas, nuoširdus patarėjas, užkrečiantis optimizmu, gera nuotaika aplinkinius.

Ilsėkis ramybėje, mielas kunige, daugeliui suteikęs viltį, mokęs tikėjimo tiesų, savo gyvenimo nuostatomis pavyzdžiu buvęs broliams kunigams.

AVA Kun. P. Tavoraitis palaidotas 2017 m. kovo 14 d. Dukstynos kapinėse.

PARAPIJOS TERITORIJA
Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2003 m. balandžio 4 d. dekretą Nr. 246.

Ukmergės miesto gatvės: Ajerų, Artilerijos, Artilerijos skrg., Aušros, Birutės, P.Cvirkos, Deltuvos, Dobilų, Gedimino (vakarinė pusė), Gedimino skrg., Gerseniškių, Gėlių, Giedraičių, L.Giros, Gogolio, Jogailos, Kapinių, Kauno, Kęstučio a., Klaipėdos, Liepų, Lubinų, Miglių, Mildos, Mindaugo, Pakalnės, Paparčių, Pilies, Purienų, Ramygalos, Rūtų, A.Smetonos, Smilgų, Sodų, Stoties, Šiaurinė, Širvintų (vakarinė dalis nuo Gedimino g.), Šlaitų (vakarinė dalis nuo Gedimino g.), Tvenkinių, Tvenkinių skrg., Vasario 16-osios (vakarinė dalis nuo Gedimino g.), Vienuolyno, Vikių, Vilniaus (gatvės vakarinės pusės atkarpa nuo Kęstučio a. iki Šventosios upės), Žalgirio, Žemaičių, Žemaitės, Žiedo.

Gyvenvietės ir kaimai: Bieriai, Bugenėliai, Buzai, Gervinai, Jonuškai, Kaušai, Laičiai, Piltekai, Statikai, Svaronys, Šlapių Priemiestis, Vareikiai, Varžos, Zyla, Žeimiai, Žeruoliai.

Ukmergės Švč. Trejybės parapija ribojasi su Taujėnų, Ukmergės Šv. apaštalų Petro ir Povilo, Pašilės, Deltuvos ir Siesikų parapijomis.

Pagrindinė informacija

Ukmergės Švč. Trejybės ir Lyduokių
Šv. arkangelo Mykolo parapijų klebonas kun.eduk.mgr.

Šarūnas PETRAUSKAS

Ukmergės Švč. Trejybės
parapija

Bažnyčia - Kauno g. 1,
LT-20130  Ukmergė,
mob. tel. 8
618 37373,
ukmergetrejybe@kn.lcn.lt

Kunigas budi raštinėje nuo 16.00 iki 18 val.

Interesantų priėmimo Ukmergės švč. Trejybės bažnyčioje laikas:

Darbo dienomis:
nuo 16.00 iki 18.00 val.